HAFİF KİLO ÇOK TEKRAR MI YOKSA AĞIR KİLO AZ TEKRAR MI

HAFİF KİLO ÇOK TEKRAR MI YOKSA AĞIR KİLO AZ TEKRAR MI

az kilo çok tekrar , çok kilo az tekrar , hangisi daha iyi , ağırlık seçimi, tekrar sayısı , türkiyenin en iyi fitness makaleleri

 

SELAMUN aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlerle çok sık karşılaşmış olduğumuz bir problem olan ağırmı kaldırmalıyız yoksa hafif yapıp cokmu tekrar yapmalıyız. nasıl olmalı konulu bır vıdeo cekecegım.

Öncelikle arkadaşlar kaslar nasıl gelişir bu bilgiyi daha önceki videolarımda vermiştim şimdi bu bilgiyi tazelemek amaçlı tekrar edelim. Kasların gelişimini kısaca anlatacak olursak , siz kaslarınızı belli pozisyonlarda belli dirençler ile güç uygularak zorlarsınız ve daha sonrasında kaslarınnızdakı tahribat sonucu ortaya çıkan yırtıklar sizin beslenmenız dınlenmenız ve dıger faktorlerın yardımı ıle iyileşirler ve böylece kaslarınız tahribat aldıkça büyümeye devam ederler.

Peki bir kaslarımıza tahribatı hangi şekillerde verebiliriz ?

Birinci görüş : ağır kaldırmaya gerek yok çok tekrar yaparakta iş görülür.

İkinci görüş : kesinlikle ağır kaldırılması lazım az tekrar yapılması lazım.

Evet arkadaşlar 2 tane görüş var bu görüşlerin ikiside bana göre doğru değil. Arkadaşlar bakın bu iş bu kadar kolay değil herkes bunu çok kolay sanıyor yanı program yazmak uygulamak vs. Bu iş tamamen kişiye göre değişkenlik gösterir herkeste farklı etkiler yaratabilir. Ben bu zamana kadar 10 binin üzerinde çalıştığım sporcularımda yeri geldi ağır kaldırdık yeri geldi hafıf kaldırdık cok tekrar yaptık yanı yüzlerce sıstem var arkadaşlar. Ve bu sıstemler herkeste farklı etkıler gosterebılır. O yüzden her zaman sunu dıyoruz uzman olan kısıler ıle calısırsanız onların tecrubelerı daha cok olacağı ıcın yanı bınlerce ınsanla calısmıs olduklarından dolayı sıze daha cok yardım edebılırler. Yani bu olay tamamen kısıseldır.  Fakat ben genel olarak size kendi görüşümü söyleyebilirim.

Bence ağır kaldırmak demek kaldırabileceğin maksimum ağırlık demektir. Ve bence kaldırabileceğiniz maksimum ağırlık kas gelişimi isteyen bir kişi için en fazla 4 yada 6 dır. Ben kas gelişimi isteyen kişilere 6 nın altına inmelerini tavsiye etmiyorum. Sadece güç denemeleri yapmak amaçlı 6 nın altına düşülebilir bunda sorun yok. Bununla beraber maksimum tekrar dediğimiz tekrarda ise 25 in üstüne çıkmalarını önermiyorum.

Sonuç olarak arkadaşlar bu sorunun cevabı yok , yanı kesin olarak şunu yapın yada kesin olarak bunu yapın diyebileceğimiz bir durum değil arkadaşlar, ha ikisinide yapsanız işinize yararmı evet yarar ama birinde %30 yarar diğerinde %50 yarar önemli olan doğru sistemi uzman bir kişi yardımı ile bulup ona göre %100 e yakın fayda alabılmektır.

Evet arkadaşlar videoyu begendıysenız beğen butonuna basmayı ve kanala abone olmayı unutmayın esselamu aleykum ve rahmetullah.

 

 

Bu makale 4576 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.