Tıkla Ara

Kas gelişimi için doğru ağırlık seçimi nasıl olmalı

SELAMUN aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlerle çok sık karşılaşmış olduğumuz bir problem olan doğru ağırlık seçimi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını verecegım ınsallah.

 SELAMUN aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlerle çok sık karşılaşmış olduğumuz bir problem olan doğru ağırlık seçimi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını verecegım ınsallah.

Öncelikle arkadaşlar doğru ağırlık secımı dedıgımız olayda bakmamız gereken ilk şey kasa verdiğimiz tahribatı ne kadar etkili verdiğimizdir. Bunuda anlayabılmemızın tek yolu hareketı yaparken ne kadar zorlandığımız ve hareket bıttıkten sonra o bolgedekı pumpın ne kadar etkılı olduğudur.

Benim size tavsiyem ise arkadaşlar doğru ağırlık secımınde olay tamamen şudur. Eğer ki siz 50 kilo bench presste 10 tekrar yapacaksanız son 2 tekrarda arkadan bır kışı ufak ufak yardım ederek kaldırmalısınız. İşte doğru ağırlık secımı budur. Siz 50 kıloyu taktınız ve takır takır 10 tekrarıda kendınız yapıyorsanız eger bu doğru ağırlık degıl hafıf ağırlık demektır. Aynı sekılde sız 50 kıloyu taktınız ve 6 tane yapabıldınız tek basınıza 4 tanesını de yardım alarak yaptınız buda doğru ağırlık degıl agır agırılık demektır. O yüzden doğru ağırlık secımınde benım sıze onerım son iki tekrarda yardım alacak şekilde ağırlıkları ayarlamak olacaktır.

Bu tabıkı hemen pat dıye olmaz bellı bır zaman sonra gucunuzun farkına varırsınız o zaman hangi ağırlıkta ne kadar zorlanacağınızı anlarsınız böylece daha sağlıklı antrenman yapmış olursunuz.

Evet arkadaşlar videoyu begendıysenız beğen butonuna basmayı ve kanala abone olmayı unutmayın esselamu aleykum ve rahmetullah.

Özgür Mustafa Geldeç Hakkında

10+ Yılın Üzerinde Fitness Antrenörlüğü ve Spor Salonu İşletmeciliği İle Sayısız Sertifika Sahibi , Marka Tescilli Patentli Türkiye'nin ilk uzaktan pt antrenörü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
FitCevap'ta okuduğunuz yazılar ve rehberlere göre derlenmiş ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı yazılar...
© 2019 FITCEVAP · Tüm hakları saklıdır.