HASTAYKEN ANTRENMAN YAPILIR MI ?

HASTAYKEN ANTRENMAN YAPILIR MI ?

 

Selamun aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlerle beraber hastayken antrenman yapılır mı sorusunun cevabını vereceğım inşallah.

Konumuza geçmeden önce benimle çalışan kişilerin vücut değişimlerine ve yorumlarına göz atmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ a girebilirsiniz ve başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , şu sıralar mevsim geçiş dönemlerini yaşadığımızdan ve bir grip salgını olduğundan dolayı kime elimizi uzatsak hasta oluyor ve benim salonumda ben dahil olmak üzere bir çok kişide grip nezle başlangıçları var. Ve herkesin kafasında aynı soru var. Hastayken antrenman yapılır mı ?

Bu sorunun cevabı belli durumlar da evet yapılır bazı durumlarda asla yapılmaz şeklindedir. Çünkü bu durum hastalığın şiddetine göre değişiklik gösterecektir.

Genel anlamda hastayken antrenman yapmak vücuda iyi gelmektedir.O yüzden şimdi size sayacağım durumları göz önünde bulundurun ve yapıp yapmayacağınıza karar verin.

Eğer ki nezle ve grip başlangıcı varsa antrenman yapabilirsiniz. Fakat antrenmanı çok ağır yapmamaya gayret gösterin. Bunun dışında eğer ki ateşiniz varsa burnunuz tıkalıysa sürekli öksürüyorsanız ve halsizliğiniz varsa asla ve asla spor yapmayın çünkü sürekli öksürerek spor salonunda ki diğer insanlarıda hasta edebilirsiniz bununla beraber burnunuz tıkalıysa nefes alışverişiniz düzgün olmayacağından büyük sıkıntı yaşarsınız. Bunun dışında hafif hastalıklarda spor yapmanızda bir sakınca yoktur inşallah.

Spor yaparkende dikkat etmeniz gerekenler ise.

1-    Hafif tempo kardiyo yaparak ter atmaya gayret gösterin.

2-    Hafif tempo 30 dakikalık bir full body antrenmanı yapın

3-    Ağır kardiyolardan ve ağır body antrenmanlarından sakının.

Evet arkadaşlar hastayken spor yapılmalımı sorusunu elimden geldiğince net ve kısa bir şekilde anlatmaya çalıştım. Eğer bu video size yararlı olduysa beğen butonuna basarak bu videonun hakkını vermeyi unutmayın esselamu aleykum ve rahmetullah.

 

Bu makale defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.