KABIZLIĞA ÇÖZÜM

KABIZLIĞA ÇÖZÜM

 

Selamun aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlerle beraber kabızlığı ortadan kaldırmak için nasıl beslenmem lazım sorusunun cevabını vereceğim inşallah

Konumuza geçmeden önce benimle çalışan kişilerin vücut değişimlerine ve yorumlarına göz atmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ a girebilirsiniz ve başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , öncelikle vücut geliştirme sporunda kabızlık baya çok görülen bir durumdur. Aslında bu durum vücut geliştirmeyi profesyonel bir şekilde yapmayan kişilerde daha çok görülür. Çünkü bu kişiler olayı sadece tavuk pilav yemekten ibaret sandıkları için bir süre sonra kabız olmaları kaçınılmazdır.

Peki kabızlığı önlemek için neler yememiz gerekiyor ?

1-    Lif açısından zengin besinler örneğin avakado gibi besinler tercih edilebilir çünkü lifli gıdalar dışkıyı yumuşatır ve kabızlığı önler.

2-    Vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar çok su kaybettiklerinden dolayı dışkının yumuşaması engellenir bunun nedeni ise eğer ki siz su içmezseniz vücudunuz bu ihtiyacını dışkıda suyu emerek gerçekleştirir… böylece kabız olursunuz.

3-    Mutlaka yağ tüketin , gün içinde salatalarınıza 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin

4-    Asla alkol tüketmeyin , alkol suyun çekilmesine ve dışkının katılaşmasına yani kabızlığa neden olur.

5-    Diyetinizde sadece tavuk pilav yerine ev yemekleri sebze yemekleri çorbalar ve kuru kayısı gibi gıdalar eklemeyi ihmal etmeyin.

Eğer bu video size yararlı olduysa beğen butonuna basarak bu videonun hakkını vermeyi unutmayın esselamu aleykum ve rahmetullah.

 

Bu makale defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.