ŞEKERİ NASIL BIRAKIRIM ?

ŞEKERİ NASIL BIRAKIRIM ?

 

Selamun aleyküm fitcevap takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlere şekeri nasıl hayatımdan çıkarırım , şeker kullanmayı nasıl bırakırım sorularının cevabını vereceğim inşallah.

Konumuza geçmeden önce eğer gittiğiniz salonda ki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa www.uzaktanpt.com ‘ a girerek benimle çalışan kişilerin değişimlerine ve yorumlarına bakabilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza , arkadaşlar öncelikle yapmamız gereken ilk şey disiplinli olmak ve azimli olmak. Ne istediğimizi bilmemiz gerekiyor. Sağlam bir şekilde kendinizi toplayıp karar verip bu işe başlamak herşeyden önce geliyor. Bunu yaptıktan sonra yapmanız gerekenler ise aslında çok basit. Şimdi sırayla size bunlardan bahsedicem.

1-      Kilo vermeye odaklanın, bir kanal açtınız ve şekerin zararlarını duydunuz bırakmaya karar verdiniz yada doktorunuz size şekeri bırak dedi , her ne olursa olsun şekeri bırakmaya karar verdiğiniz zaman kilo vermeyede odaklanın , çünkü vücudunuzda ki aşırı kilolar sizin daha çok acıkmanızı ve daha çok şeker ihtiyacınızı arttıracaktır. O yüzden ilk önce kilo vermeye odaklanın.

2-      Mutlaka spor yapın , spor yapmadan bu işi başarabilmeniz birazcık zor görünüyor. Çünkü yapılan araştırmalara göre spor yapan kişiler şekeri bırakma konusunda daha başarılılar bunun sebebi ise tamamen kendilerini motive ettikleri ve psikolojik olarak kendilerini buna hazırladıkları için. Sonuç olarak o kadar spor yapıp birde üstüne şeker yerseniz baya bir pişman oluyorsunuz o yüzden spor size hem fiziksel hemde psikolojik anlamda destek veriyor.

3-      Alışveriş merkezlerinde şeker çikolata vs gibi reyonları mutlaka es geçin hatta o reyonlara bakmayın bile .

4-      Mutlaka light ürünler tercih etmeye özen gösterin, light süt , light peynir , şekersiz limonata gibi gıdalara yönelin.

5-      Alacağınız her ürünün etiketine bakarak , içerik kısmında yazan kalori,karbonhidrat ve bu karbonhidratın ne kadarı şekerden geliyor buna mutlaka bakın.

6-      Lifli gıda yemeye özen gösterin.

7-      Eğer çok ciddi şeker isteğiniz var ise , protein bar gibi supplementleri alabilirsiniz ve ya evde siz kendiniz bunu yapabilirsiniz.

8-      Hala kendinizi tutamıyorsanız nestlenin küçük 60 kalorilik çikolatalı barları var şeker oranı yok denecek kadar az ve oldukça tok tutuyor ve şeker ihtiyacınızıda ortadan kaldırıyor.

9-      Mutlaka tarçın kullanın, tarçın şeker ihtiyacını kesme konusunda bir numara diyebiliriz.

10-   Bununla beraber light sütlaçlar da yapabilirsiniz. Bunun için sıvı tatlandırıcıları kullanabilirsiniz.

11-   Çaylarınızda şekersiz içmeyi deneyin eğer içemiyorsanız ilk önce tatlandırıcı ile içmeye başlayın yavaşça onuda kesin.

İnşallah bu video size yararlı olmuştur , daha fazla bilgi içerikli video gelmesini istiyorsanız beğen butonuna basmayı unutmayın. Esselamu aleyküm ve rahmetullah.

 

 

 

 

 

Bu makale defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.