FİTNESS VE BOKS BİR ARADA YAPILIR MI ?

Fitness ve Boks Bir Arada Yapılır mı ?

 

Fitness ve Boks Bir Arada Yapılır mı ?

 

Selamun aleyküm fitcevap .com takipçileri ben özgür mustafa geldeç , bugün sizlerin sıkça sormuş olduğunuz sorulardan birisi olan “ hocam ağırlık çalışması ile boks bir arada yapılır mı “ yapılırsa nasıl yapılmalı sorusunun cevabını vereceğim inşallah.

-

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar benimle çalışan kişilerin değişimlerine ve yorumlarına göz atmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ a girerek ddetayları inceleyebilirsiniz ve fitness ile boks u beraber yapanlara özel antrenman ve beslenme programı talep edebilirsiniz.

-

Evet arkadaşlar açıkçası ben boks yapılmasına karşı değilim fakat boks maçlarına inanılmaz derecede karşıyım , birbirlerini öldüresiye döven insanların yaptıkları boks maçlarını kesinlikle önermiyorum ve izlemiyorumda , zira spor dediğimiz şey sağlık için yapılır savunma için yapılır, o yüzden boks yapmayı öğrenin ama bunu kalkıpta size hiçbir şekilde saldırmayan size zarar vermeye çalışmayan insanlara karşı kullanmayın , kum torbalarında ve diğer egzersiz aletlerinde bu yeteneğinizi geliştirip kendinizi savunmayı öğrenin.

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , öncelikle herkesin şunu bilmesi gerekiyor , kaslarımız ne kadar büyürse vücudumuzun oksijen ihtiyacıda o kadar artacaktır , buda şu demek arkadaşlar vücudunuzdaki kas kütlesi ne kadar artarsa siz o kadar çabuk yorulursunuz demektir … bununla beraber dinlenme sürelerimiz , beslenme ihtiyaçlarımız ve yapacağımız antrenmanların şiddetide o kadar artacaktır. Bunları kafamızın bir kenarına yazalım.

Eğer ki biz hem fitness hem boks yapacaksak öncelikle şuna karar vermemiz gerekiyor , hangi alanda uzmanlaşacağız, yani boks a mı yoğunluk vereceğiz yoksa fitness a mı, o yüzden bunları 3 ana başlık altında inceleyip analiz edelim.

1.       Hem fitness yapıp hemde boks yaparak , daha çok boks alanında uzmanlaşmak istiyorsak eğer arkadaşlar , fitness yaparken daha çok güç dayanıklılık ve hız antrenmanları yapıp kas kütlemizi çok fazla arttırmadan çalışmamızda fayda var.

2.       Hem fitness yapıp hemde boks yaparak , daha çok fitness alanında uzmanlaşmak istiyorsak eğer , yani benim vücudum iyi olsun birazda boks ögreneyım diyorsanız , o zaman fitness antrenmanlarınızı kas kutlesı eklemeye yonelık oluşturup daha sonrada haftanın 1-2 gunu kardıyo  egzersızlerı ve aletsız olarak hız dayanıklılık ve güce yonelık antrenmanlar yapabılırsınız.

3.       Hem fıtness yapıp hemde boks yaparak her ıkı alandada uzman olmak ıstıyorsanız, yani ben iriyarı bir adam olayım hem kaslarım baya cok olsun hemde boks alanında uzman olayıp dıyorsanız , o zaman coooook ama coooook calısmanız lazım arakdaslar , imkansız bir şey mi ? hayır değil ama çok ama çok zor arkadaşlar , yani şimdi bazılarının akıllarına bu tarz boksörler gelebılır ama bu ınsanların kullanmış oldukları ekstra steroıd ve benzerı ılaclar dopıngler ve daha nice madde ile bu hale geliyorlar. Yani o kadar kolay bir şey değil arkadaşlar , hem iri yarı olup kas kutlenızın fazla olması hemde bır yandan hız dayanıklılık guc vs olması , çok küçük yaşlardan inanılmaz bir disiplin ile temel atarsanız belki olur o yüzden bunuda dikkate alın.

Evet arkadaşlar eğer gittiğiniz salondaki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa , benimle çalışan kişilerin değişimlerine ve yorumlarına göz atmak isterseniz benim fotoğrafıma tıklayarak siteyi inceleyebilirsiniz , Ayrıca videoları beğenmeyi , kanala abone olmayı ve zil butonuna basmayıda unutmayın. Esselamu Aleyküm ve rahmetullah.

 

Bu makale 1997 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.