ÇİĞ KÖFTE KASLARA FAYDALI MI ?

Çiğ köfte kaslara faydalı mı ?

 

Çiğ köfte kaslara faydalı mı ?

 

Selamun aleyküm fit cevap.com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlere çiğ köfte kas yapımında faydalımı ? ne zaman yenmelidir ? gibi soruların cevabını vereceğim inşallah.

-

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar benimle çalışan kişilerin değişimlerine ve yorumlarına göz atmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ a girerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

-

Öncelikle arkadaşlar diğer videolarda yaptığımız gibi ilk önce çiğ köftenin besin değerlerine bakalım ve kararımızı verelim.

-

Bu çiğ köfte değerleri türkiyede çok tercih edilen bir çig köftenin besin değerleridir. Gerçi zaten çiğ köftelerin hepsi genel manada aynı olduğundan tüm değerler 3 aşşağı 5 yukarı bu şekilde olacaktır.

-

1 dürümün içinde ortalama 80 100 gram çiğ köfte bulunmakta ve 100 gram etsiz çiğ köftenin içinde ise

240 kalori

8 gr yağ

34 gr karbonhidrat

6 gr protein

Bulunmaktadır.

-

bir adet lavaş ekmeğinin içinde ise ortalama

100 – 150 kalori

20-30 grm karbonhidrat

3 gram protein

1 gram yağ

Bulunmaktadır.

-

Yani toplam olarak baktığımızda 1 dürümün içinde kabataslak hesaplarsak eğer

-

360 kalori

9 gr yağ

55 gr karbonhidrat

9 gr  protein

Bulunmakta.

-

Fakat bununlada kalmıyor çiğ köfte hiç nar eşkisiz olur mu ? Olmaz tabiki.

-

Nar eşkilerinin %90 ı da orijinal nar eşki olmadığını düşünürsek eğer full şekerlidir.

-

Bir dürümün içinede ortalama 30 gram nar eşkisi kullansanız yani 1 yemek kaşığı kadar.

Ordanda size 20 25 gram şeker gelecek. Buda 100 kalori falan olsa

-

Toplamda 460 kalori yapıyor.

-

Peki bu çiğ köfte kaslara faydalı olur mu ?

Arkadaşlar eğer kilo alma döneminde iseniz etsiz çiğköfte yemenizde herhangi bir sakınca yok. Fakat işi çok fazla abartmamak kaydı ile. Çünkü amacımız kaliteli bir şekilde kilo almak olduğundan içinde şeker bulunan ve dışarda yapılan bu tarz şeylerden olabildiğince uzak durmamız bizim için daha yararlı olacaktır.

-

Etsiz çiğ köfteyi canınız çektiği zamanlar 1 dürüm yiyebilirsiniz eğer ki kendinizi tutamıyorsanız maksimum olarak 3 dürüm yiyin 3 dürümden fazlasına kaçmayın.

-

Ayrıca bu dürümleride antrenmandan hemen önce veya hemen sonra yemeyin , antrenmandan birkaç saat önce ve antrenmandan en az 1 saat sonra yemeye özen gösterin.

-

Kaslara faydalımı diyecek olursanız vücudun ihtiyacı olan protein karbonhidrat yağ ve kalori ihtiyacını bu tarz bir ürünle kapatmak bence mantıksız. Çünkü içinde ki protein zaten bitkisel protein , karbonhidratta bulgurdan gelen karbonhidratla beraber nar ekşisi falanda için içine girdiğinden şeker oranını yükseltmiş oluyoruz. Ama nar ekşisi koymayıp limon sıkıp yerseniz şeker oranı azalmış olur.

Ayrıca illa yiyecekseniz lavaş ekmeksiz sadece olarak üzerine limon sıkıp marul ile yerseniz bence kaslarınıza daha faydalı olacaktır. J Bunuda yaparken 200 gramı geçmezseniz iyi olur.

-

Evet arkadaşlar bir videonun daha sonuna geldik eğer bu video size yararlı olduysa lütfen videonun hakkını vermek için kanalıma abone olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayın. Ayrıca ilerki zamanlarda atacağım videolardan haberdar olmak istiyorsanız zil butonuna tıklayarak bildirimleri açabilir böylece ilerde atacağım videolardan da haberdar olmuş olursunuz.

-

Esselamu aleyküm ve rahmetullah.

Bu makale 4113 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.