GECE YEMEK YEMEK

GECE YEMEK YEMEK

 

Selamun aleyküm fit cevap .com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün yine sizlerle beraber eğer antrenmanı akşam geç saatte yapıyorsak antrenmandan sonra ne yemeliyiz ? sorusuna cevap vericem.

-

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar eğer güzel bir antrenman ve beslenme programına ihtiyaç duyuyorsanız www.uzaktanpt.com ‘ a girip detayları inceleyebilirsiniz.

-

Ayrıca bu videonun şimdiden size yararlı olacağını düşünüyorsanız beğen butonuna tıklamayı unutmayın.

-

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , antrenmanı akşam geç saatte yapıyorsak antrenmandan sonra ne yemeliyiz sorusunu 2 ayrı başlıkta inceleyelim.

-

Birincisi eğer siz kilo almak için çabalıyorsanız antrenmanı geç saatte yaptıktan sonra karbonhidrat protein ve yağ üçlüsünü almanızda herhangi bir sakınca yoktur. Zira zaten antrenman yapınca belirli bir kalori açığınız oldu ve vücudunuzun karbonhidrata ve proteine ihtiyacı var. O yüzden siz geç saatlerde antrenman yapsanız bile normal bir şekilde öğünlerinizi yemenizde bir sakınca yok.

-

Fakat burda dikkat edilmesi gereken nokta ise gece yatmadan en az 2-3 saat önce yemiş olmanız. Yani siz antrenmanı sekiz buçukta bitirdiyseniz ve yemeğide dokuz buçukta yediyseniz en erken 11 – 12 gibi yatmanız gerekir. Çünkü dolu mide ile uyumak hem kalp sağlığınız açısından risk taşır hemde yediğiniz gıdaları hazmetme açısından sıkıntı teşkil eder.O yüzden bu detaya dikkat edin.

-

Ayrıca eğer ki siz antrenmandan sonra karbonhidrat ve whey protein içeren bir supplement alıyorsanız antrenmandan sonraki ana öğününüzü daha geç saatte yapacağınız için gece yatış sürenizde ortalama 1 saat uzayacaktır. O yüzden eğer geç saatte antrenman yapıyorsanız ve antrenmandan sonrada supplement kullanıyorsanız , öğünlerinizi biraz daha küçültmenizde yarar var.

İkinci olarak eğer siz yağ yakmak istiyorsanız ve antrenmanı geç saatte yapıyorsanız antrenmandan sonra karbonhidrat alımını kesmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Zira Akşam saatlerinde metabolizma daha yavaş oluyor ve siz yağ yakmak istiyorsunuz. Bu noktada yapmanız gereken antrenmandan sonra proteinli bir besin tüketmek olacaktır. Örnek verecek olursak ton balıklı salata veya tavuklu salata gibi bir öğün yemeniz yeterli olacaktır.

-

Yine burda dikkat edilmesi gereken nokta gece yatmadan 1-2 saat önce bu öğünü yemiş olmanızdır. Hafif bir öğün gibi gözüksede gece yatmadan 1-2 saat önce yemiş olmanız sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.

-

Evet arkadaşlar bir videonun daha sonuna geldik , bugün sizlere akşam geç saatte antrenman yaptıktan sonra ne yemeliyim sorunun cevabını verdim, eğer bu video size faydalı olduysa lütfen videonun hakkını vermek için kanalıma abone olup videoyu beğenmeyi unutmayın.

-

Ayrıca ilerki zamanlarda atacağım videoları merak ediyorsanız kanalıma abone olduktan sonra zil butonuna tıklayarak attığım videolardan anında haberdar olabilirsiniz.

-

Esselamun Aleyküm Ve Rahmetullah.

 

Bu makale 641 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.