JİNEKOMASTİ NEDİR ? NASIL ANLAŞILIR ?

JİNEKOMASTİ NEDİR ? NASIL ANLAŞILIR ?

 

Selamun aleyküm fitcevap.com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün yine sizlerle beraber jinekomasti nedir ve nasıl oluşur konularını konuşacağız.

-

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar benimle çalışan kişilerin değişimlerine göz atmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ girebilirsiniz. Ayrıca bu videonun size yararlı olacağını düşünüyorsanız şimdiden beğen butonuna tıklamayı unutmayın J

-

Gelelim konumuza , jinekomasti , erkeklerde anormal meme büyümesi demektir.

-

Jinekomastinin sebeplerine bakacak olursak eğer

1-      Alkol ve uyuşturucu kullanımına bağlı olarak hormon bozukluğu

2-      Bazı steroid yani doping ilaçlarının kullanımına bağlı olarak hormon bozukluğu

3-      Karaciğer hastalıklarına bağlı olarak

4-      Testis tümörleri ve böbrek üstü bezi tümörlerine bağlı olarak

5-      Aşırı kilo alımına bağlı olarak hormon bozukluğu

6-      Gün içinde yediğimiz gıdaların içindeki katkı maddelerinden dolayı hormon bozukluğu

Dolayısı ile jinekomassti şikayeti olan kimselerin öncelikle doktor kontrolünden geçerek arka plandaki hastalıklar açısından detaylı bir tarama yapılması gerekir

-

Vücut geliştirme ve fitness yapan insanlarda ise genel olarak steroid yani dopingli ilaçların kullanılmasına bağlı olarak görülen hormon bozukluğu vardır. Çünkü steroidli ilaç kullanımında bazen testosteron ve östrojen dengesizliği durumları ortaya çıkabiliyor ve  Östrojenin artışı ile beraber otomatikman jinekomastiye davetiye çıkarmış oluyorsunuz. 

-

Ayrıca uzun süre sakatlık geçiren ve spor yapamayıp kortizon tedavisi gibi ağır tedaviler görerek aşırı kilo alan kişilerde de jinekomasti oluşabilir.

-

“Belirttiğimiz hastalıklar genellikle ‘Glanduler jinekomasti’ olarak ortaya çıkabilir. Bu tip jinekomasti, kadın memesi benzeridir ancak , süt üretmeyen meme bezleri bulunur ve sadece bu bezlerin artışında glanduler tip söz konusudur.

-

‘ikinci tip jinekomasti ise Yağlı jinekomasti’ olarak adlandırılır bu jinekomasti türünde meme bezi dokusunda artış olmaz, sadece meme bölgesi yağlanmasından dolayı bir artış olur ve genellikle alkol veya sık kilo alıp verme nedeniyle oluşur.

-

Üçüncü tip jinekomasti ise  her iki tipin birlikte görüldüğü ‘karışık tip’tir.”

-

Evet arkadaşlar bir videonun daha sonuna geldik , eğer bu video size yararlı olduysa lütfen bu videoyu beğenin ve kanalıma abone değilseniz abone olun

-

Jinekomasti ile alakalı diğer sorulan soruları merak ediyorsanız abone olduktan sonra zil butonuna basarak attığım videolardan anında haberdar olabilirsiniz.

-

Ayrıca kafanıza takılan sorular varsa www.fitcevap.com’a girip soru sor bölümünden sorularınızı bana iletebilir yada yorum kısmına sorularınızı bırakabilirsiniz.

-

Esselamun aleyküm ve Rahmetullah

Bu makale 757 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.