MASTURBASYON KASLARI ERİTİR Mİ ?

MASTURBASYON KASLARI ERİTİR Mİ ?

 

Masturbasyon kasları eritirmi ?

 

Selamun aleyküm fitcevap .com takipçileri ben özgür mustafa geldeç , bugün sizlerin çokça sormuş olduğu sorulardan birisi olan mastürbasyon kasları eritirmi sorusunu cevaplayacağım inşallah.

-

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar eğer gittiğiniz salondaki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa www.uzaktanpt.com ‘ a girerek detayları inceleyebilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , öncelikle mastürbasyonun zararları videosunu izlemediyseniz ilk önce burdan o videoyu izleyin ve daha sonra bu videoya geçin , o zaman daha net anlayabilirsiniz herşeyi inşallah. Şimdi arkadaşlar öncelikle sorulan sorudaki kasların erimesi kavramını anlamaya çalışalım.

Kasların erimesinden kasıt kasların gerilemesi kasların yıkıma uğraması yada kasların sönmesi gibi anlamlara gelebilir , peki kasların bunu yaşaması için olması gerekenler nelerdir ?

1-      Yeterli protein karbonhidrat yağ vs almamak

2-      Çok ama çok fazla antrenman yapmak

3-      Hiç ağırlık antrenmanı yapmayıp sadece kardiyo yaparak zayıflamaya çalışmak

Evet genel anlamda bu 3 maddeyi sıralayabiliriz sanırım , peki biz mastürbasyon yaptığımız zaman vücudumuzda ne gibi etkiler oluyordu buna bir bakalım.

Spermin içerisinde bulunan vitamin mineral ve amino asitler şunlar arkadaşlar.

C VİTAMİNİ

KALSİYUM

KLORİN

KOLESTROL

STRİK ASİT

FRUKTOZ

KALTİK ASİT

MAGNEZYUM

FOSFOR

POTASYUM

SODYUM

AMİNO ASİTLER

VİTAMİN B 12

ÇİNKO.

 

Evet arkadaşlar bu saydıklarıma bakacak olursak Demek ki ilk olarak , vitamin mineral kaynağı açısından ciddi bir önem taşıyor

Ayrıca Herhangi bir boşalma esnasında dışarı atılan spermin kalori cinsinden değeri 15-20 kaloridir. Yani genel anlamda bakacak olursak spermde çok fazla bir protein kaynağı bulunmamaktadır. Spermin İçindeki amino asit ise L-arginin dir. Buda bizim için en çok önem taşıyan amino asitlerden birisidir. Fakat Bunun miktarı ise ortalama 15-25 mg dır.Yani Ortalama 1 yumurta beyazından alacağınız protein miktarından azdır. O yüzden protein kaybına uğramazsınız. Ayrıca Spermin %90 ı zaten sudan oluşur.

Ayrıca unutmadan söyleyeyim mastürbasyon yaptığınızda testosteron hormonu açısından çok bir şey farkettirmez.Yani  Mastürbasyon vücutta ekstradan bir hormon salgılamaz yada boşaldığınızda vücutta testosteron oranını düşürmez. Aksine boşalma sırasında testisleriniz fazla çalışacağından artış bile görülebilir. Testosteron siz boşalsanız da boşalmasanız da sürekli üretilir belirli periyodlar içerisinde. O yüzden bu konudada içiniz rahat olsun. Fakat birazdan söyleyeceklerimi çok ama çok iyi dinleyin.

Şimdi buraya kadar olan bölüme kadar izleyenler hemen şunu diyebilirler, “ eee iyi o zaman fazla proteinde yokmuş o zaman kaslarım erimez “ Evet aslında doğru bir düşünce fakat dolaylı yollar ile mastürbasyon yapmak kaslarınızı her türlü eritecektir. Peki ya nasıl ? Hemen açıklayalım.

Masturbasyonun zararları videosunda sizlere anlattığım fiziksel anlamda yani bedenen bize verdiği zararları tekrar sizlere sayayım ve değerlendirmesini beraber yapalım.

1-      Yorgunluk ve güçsüzlük hissi verir.

2-      Kuvvetten düşürür.

3-      Belde gevşeklik yapar.

4-      Halsizlik verir.

5-      Kramplara neden olur.

Şimdi bu maddeleri analiz edecek olursak eğer , mastürbasyon yapmak evet direkt olarak kas kaybına neden olmaz fakat mastürbasyondan sonra oluşan bu yan etkiler sayesinde zaten bizim antrenman performansımız , motivasyonumuz ve antrenmana gitme isteğimiz inanılmaz derecede olumsuz etkileneceğinden dolayı mastürbasyon yapmak dolaylı yollar ile kaslarınızın yıkımına yol açacaktır bundan şüpheniz olmasın.

Çünkü kasların yıkıma uğramaması için en önemli şeylerden birisi düzenli antrenman yapmaktır , kasların büyümesini sağlayabilmemiz için en önemli şeylerden birisi ise güçlü kalmamız dinç olmamız ve antrenman performansımızın iyi olması. Bunun yanında mastürbasyon sonrasında yaşamış olduğumuz olumsuz psikolojik etkenlerden sonra beslenme düzenimizde inanılmaz derecede etkileneceğinden dolayı açık ve net olarak mastürbasyonun kas yapımına inanılmaz derecede zarar vereceği ortaya çıkmış oluyor arkadaşlar.

İnşallah bu anlattıklarım sizlere faydalı olmuştur arkadaşlar bir sonraki videolarda mastürbasyon ne zaman yapılmalı vs gibi konulardan bahsedeceğiz , esselamu aleykum ve rahmetullah.

 

 

Bu makale 3534 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.