FAZLA MASTURBASYONUN ZARARLARI NELERDİR ?

FAZLA MASTURBASYONUN ZARARLARI NELERDİR ?

 

FAZLA MASTURBASYONUN ZARARLARI NELERDİR ?

 

Selamun aleyküm fit cevap .com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlerin çokça sormuş olduğu sorulardan bir tanesi olan mastürbasyonun zararları yada faydaları nelerdir sorusunun cevabını vereceğim inşallah.

-

Konumuza geçmeden önce benimle çalışan kişilerin değişimlerine ve yorumlarına göz atmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ a girerek detayları inceleyebilirsiniz.

-

Ayrıca bu videoları sizler için büyük bir emek vererek hazırlıyorum lütfen videonun hakkını vermek için beğen butonuna tıklamayı ihmal etmeyin J

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , öncelikle en baştan şunu belirtmek isterim ki mastürbasyon yapılmasını asla ve asla tavsiye etmiyorum zira biraz sonra sayacağım zararları duyduğunuz zaman sizde sanırım yapmayı düşünmezsiniz diye ümit ediyorum.

Şimdi Mastürbasyonun Piskolojik ve Manevi  zararları nelerdir ? Tek tek sayalım bakalım neler varmış

 

1-      Üzüntü

2-      Dalgınlık

3-      Aşağılık duygusu oluşturur.

4-      Hafıza zayıflığı

5-      Unutkanlık

6-      Dikkatsizlige neden olur.

7-      İnsanı aşk ve sevgiden uzaklaştırır.

8-      İnsanı dini inançlarından soğutur.

9-      Zinaya eğilimi arttırır.

10-   Takıntılı bir insana dönüştürür.

11-   Bir süre sonra kendinden nefret etmeye başlanır.

12-   Sinir bozukluğu

13-   Eşler arasında cinsel iktidarsızlık oluşur.

14-   İradeyi zayıflatır.

Gördüğünüz üzere arkadaşlar mastürbasyonun pıskolojik ve manevi anlamdaki zararları bile tek başına yeterlidir aslında, şimdi ben farkındayım elbette aramızda gençler vardır yapanlar vardır daha önce yapmış olanlar vardır hepimizin başından geçen olaylar bunlar genelde. O yüzden aslında bu utanılacak bir durum değil arkadaşlar, Günümüz şartlarında gençlerin en büyük sorunlarından birisi bu aslında , ve bu olayın nedenleride genel manada bakacak olursak toplumsal bozukluklar , insanların yetiştirilme tarzları , değişen eğlence biçimleri , gdo lu yiyeceklerden gelen hormonal sıkıntılar ve daha bir çok nedeni sıralayabiliriz. Yani bu olay aslında doğal olarak ortaya çıkan bir ihtiyaç diyebiliriz fakat bu bir ihtiyaç diyede yapmak zorunda değiliz,1 ayda 1 rüyalanma dediğimiz olay ilede bu ihtiyaç kendiliğinden giderilebiliyor, şimdi olayın çok derinine girmicem fakat dini boyutuna bakacak olursak eğer bir çok alime göre haram olan bir çok alime göre mekruh olan kuran ve sünnete baktığımızda haram olmayan ama kendimize verilen zarara vs bakılınca haram yada mekruh sayılabilen  bir şey aslında mastürbasyon , şimdi burda detaylarına pek  girmicem yani neden böyle neden şöyle diye fakat genel olarak diyeceğim size şudur , her insan hayatında hata yapabilir insanız biz çünkü hatalarımız ile insanız , eğer hiçbir hatamız günahımız olmasaydı zaten insan değil melek olurduk. Benim senin onun şunun bunun herkesin farklı farklı konularda farklı şekillerde hataları ve günahları olabilir , birisi alkol birisi sigara diğeri yalan diğeri başka bir şeyden dolayı günaha girebilir önemli olan ise sizin bu günahlardan sonra yaşamış olduğunuz pişmanlık ve bunu yenmeye yönelik verdiğiniz çabadır. O yüzden bu dediklerimide dikkate alırsanız sevinirim.  Yani aslında çok basitmiş gibi görünen bu mastürbasyon olayı aslında geçmişi çok derin ve kurtulmasıda bir hayli zor olabilir , tabi bu kişiden kişiye değişiklik gösterecektir.

Benim size bu anlamda tavsiyem sadece şu olabilir , hayatınızda herhangi bir alanda başaralı olmak istiyorsanız , dalgın olmamalısınız , üzgün olmamalısınız , hafızanız kuvvetli olmalı , dikkatli olmalısınız , sevgi dolu olmalısınız , pozitif olmalısınız , sinirli olmamalısınız sakin olmalısınız ve daha bir çok faktörü bir arada bulundurmalısınız , ve farkettiyseniz bu saydığım faktörler mastrubasyon yaptığınızda ortaya çıkan faktörler … O yüzden sadece bunları duymanız bile sizlerin mastürbasyon yapmanıza engel olmalı.

Şimdi geldik birde fiziksel yani bedenen size olan etkileri nelermiş onları saymaya.

1-      Yorgunluk ve güçsüzlük hissi verir.

2-      Kuvvetten düşürür.

3-      Belde gevşeklik yapar.

4-      Halsizlik verir.

5-      Kramplara neden olur.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar biz vücut geliştirmecileri etkileyen olumsuz faktörlerin çoğunu saymış olduk, yani bizim için en önemli şeylerden birincisi dinç olmaktır. Biz ne kadar gün içerisinde dinç olursak antrenman performansımızda o kadar iyi olur. Ayrıca kuvvetten düşmek halsizlik ve güçsüzlük hissi oluştuğu zaman antrenman performansımız bir yana daha antrenman yapmaya gidecek motivasyonumuz bile kalmayacaktır.Bunun üstüne birde kramplara neden oluyor, yani yarışmaya hazırlananlar genelde daha çok çeker bunu çünkü katı diyet vs yaptıklarından dolayı kramp olaylarını çok yaşarlar. Bende zamanında türkiyede derece aldığım yarışmaya hazırlanırken inanılmaz derecede kramplar giriyordu ve gerçekten nefesinizi kesiyor Allah kımsenın basına vermesın cok kotu bır olay. Aynı şekilde siz mastürbasyon yaptığınızda da sanki katı bir diyet yapmışsınız gibi vücudunuzdaki bazı değişikliklerden dolayı kıramplar girebilir.

Peki mastürbasyon yaptığınız zaman çıkan spermın ıcınde bızlerı etkileyecek neler var ? Hemen inceleyelim…

1-      C VİTAMİNİ

2-      KALSİYUM

3-      KLORİN

4-      KOLESTROL

5-      STRİK ASİT

6-      FRUKTOZ

7-      KALTİK ASİT

8-      MAGNEZYUM

9-      FOSFOR

10-   POTASYUM

11-   SODYUM

12-   AMİNO ASİTLER

13-   VİTAMİN B 12

14-   ÇİNKO.

Görmüş olduğunuz gibi arkadaşlar biz vücut geliştirmeciler için ne kadar önemli vitamin mineral varsa hepsi spermın ıcerısınde mevcut. Yani mastürbasyon yaptığımız zaman neden halsız olduğumuz krampların neden girdiği ve bir çok nedeni bu saydıklarımızdan anlayabilirsiniz sanırım.

Mesela salonumdan bir öğrencimle olan diyaloğumu sizlerle paylaşayım, bir öğrencim bana çok fazla güçsüz olduğunu antrenmana gelmek istemediğini ve kramplarında girdiğini söyledi , ilk olarak aklıma yeterli vitamin mineral almadığı geldi , sorduğumda ise ekstra herhangi bir vitamin takviyesi almadığını söyledi , daha sonra birkaç gün geçtikten sonra usulca mastürbasyon olayını sordum ve düşündüğüm gibi bir cevap aldım. Bir deneme yapalım dedik ve 1 ay boyunca herhangi bir mastürbasyon ve cinsel ilişki yaşamayacağını ve beslenmesınede dıkkat edeceğini söyledim, ve arkadaşlar önceden 30 kilo bench press yapan adam 1 ay sonra tam 2 katı bench press yapacak konuma geldi. Bunun üzerine 2. Ay birde multı vıtamın takviyesi yaptık 1 ayda öyle geçti , 3.ayın başında 70-80 kılo bench press yapabilecek konuma geldi. Yani arkadaşlar bu sporda en önemli şey herzaman dediğim gibi ilk olarak multı vıtamın ve beslenmedede yeşillikler bununla alakalı ilerde detaylı bir video yapacağım inşallah.

Ayrıca arkadaşlar unutmadan şunlarıda söyliyim ve videoyu sonlandıralım. Bu arada şimdiden videoyu beğenirseniz çok memnun olurum kanalıma abone olmadıysanız abone ol butonuna basıp zil butonuna basarsanız attığım her videodan anında haberdar olursunuz J

Evet son olarak arkadaşlar Herhangi bir boşalma esnasında dışarı atılan spermin kalori cinsinden değeri 15-20 kaloridir. Yani genel anlamda bakacak olursak spermde çok fazla bir protein kaynağı bulunmamaktadır. Spermin İçindeki amino asit ise L-arginin dir. Bu amino asit ise bizler için gerçekten çok önemli bir amino asittir bunuda unutmamak lazım.  Bunun miktarı ise ortalama 15-25 mg dır.

O yüzden arkadaşlar mastürbasyon yapmayın yapanlarıda uyarın :D kamu spotu gibi oldu ama oldu. Bundan sonraki videolarımızda mastürbasyon ile alakalı olarak , mastürbasyon kasları eritir mi ? Masturbasyon ne zaman yapılmalı ? gibi sorularada cevap vereceğim. Tabiki bu videolara güzel beğeni atarak istediğinizi gösterirseniz çok memnun olurumJ

Esselamu aleyküm ve rahmetullah.

 

 

 

 

 

Bu makale 6585 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.