SPORCULAR NEDEN YUMURTANIN SARISINI YEMEZLER ?

SPORCULAR NEDEN YUMURTANIN SARISINI YEMEZLER ?

 

Neden Yumurtanın Sarısını Yemiyoruz ?

 

Selamun Aleyküm fit cevap .com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlerden gelen sorulardan bir tanesi olan “ hocam ben çok fazla yumurta yiyemiyorum hemen tıkanıyorum ne yapmam lazım “ sorusunun cevabını vereceğim inşallah.

-

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar gittiğiniz salondaki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa ve hedeflerinize daha hızlı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız www.uzaktanpt.com’a girerek detayları inceleyebilirsiniz.

-

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , konu başlığında gördüğünüz gibi yumurtanın sarısını yemeyin diyorum. Peki bunu neden diyorum ?

-

Arkadaşlar yumurtanın sarısını veya beyazını ayrı ayrı yediğinizde yada hepsini tüm olarak yediğinizde kolestrol anlamında yada başka bir nedenle bir şey olacağından demiyorum bunu. Bunu deme sebebim sizin daha fazla yumurta yiyebilmeniz için.

-

Örnek verecek olursak siz bir oturuşta 3 tane tüm yumurta yiyebiliyorsunuz ve 3 ü geçemiyorsunuz tıkanıyorsunuz diyelim. Toplamda almış olduğunuz protein miktarı yaklaşık olarak 20 gramdır.

-

Şimdi ben size diyorum ki bu yediğiniz yumurtaların sarılarını hiç yemeyin ve sadece beyazını yeyin desem en az 8-10 tane yumurta beyazı yersiniz çünkü sizi tıkayan şey yumurtanın beyazı değil sarısı. Kendi öğrencilerimde bunu denediğimiz zaman ortalama 4 tane tüm yumurta yiyen bir kişi sadece beyazını yeme şartı ile 12 13 tane yiyebilecek duruma geldi. Yani siz tüm tüm yediğiniz zaman yumurtanın sarısı sizi tıkıyor ve daha çok yiyemiyorsunuz. Fakat bizim amacımız olabildiğince çok yumurta yiyip protein miktarını arttırmak.

-

Eğer benim dediğimi yaparsanız ortalama 10 tane yumurta beyazı yersiniz çünkü yumurta beyazı direk kayar gider tıkama yapmaz tokluk vermez. Ve siz 10 tane yumurta beyazı yediğiniz zaman aldığınız protein miktarı Yaklaşık olarak 40 gram olur. Yani 20 gram daha fazla protein almış olursunuz.

-

Burda önemli olan bir şey daha var tabiki israf etmemek. Ben mesela yumurta sarılarını hayvanlara vs veriyorum yada anneme hanıma falan veriyorum onlar yemeklerde vs kullanıyorlar. Yani yumurtanın sarısını ayırdığınız zaman kalkıpta onu çöpe atmayın yazık günah…

-

Evet arkadaşlar bir videonun daha sonuna geldik eğer bu video size yararlı olduysa lütfen videonun hakkını vermek için kanalıma abone olup videoyu beğenmeyi unutmayın ayrıca ilerki zamanlarda atacağım videolardan anında haberdar olmak istiyorsanız zil butonuna tıklayarak bildirimleri açabilir böylece attığım videolardan anında haberdar olabilirsiniz.

-

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah.

Bu makale 5912 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.