ORUÇ TUTARKEN SPOR YAPILIR MI ?

ORUÇ TUTARKEN SPOR YAPILIR MI ?

Selamun Aleyküm Fitcevap.com takipçileri ben özgür mustafa geldeç, bugün sizlerlele beraber oruç tutarken spor salonuna gitmelimiyim yoksa sporu bırakmalımıyım konusunu konuşacağız.

-

Öncelikle arkadaşlar biliyorsunuz ki oruçken 14-15 saat gibi uzun bir süre aç kalıyoruz ve bu açlık sürecinde sahurdan ortalama 4-5 saat sonra vücudumuzda bulunan leptin isimli bir hormon ,beyine sinyal göndererek vücutta varolan yağ depolarının enerjiye çevrilmesini ister ve daha sonra bu yağlar yavaş yavaş enerjiye çevrilir.

-
Şimdi bu bilgiyi aklımızın bir köşesinde tutalım.

-

Gelelim ihtimallere , büyük ihtimalle çoğu insan oruç tutarken spor yapmanın kasları eriteceğini düşünüyordur fakat bu hiçte doğru bir düşünce değil. Neden mi ?

-

Çünkü vücuttaki kasların eriyebilmesi için vücuttaki yağ depolarının büyük bir kısmının tükenmiş olması ve bununla beraber vücudun en 2-3 gün boyunca aç kalması gerekmektedir.

-

Yani biz burdan şu sonucu çıkarabiliriz Oruç tutarken kas kaybı yaşanmaz.

-

Bu arada bazı öğrencilerimin değişimlerine bakmak isterseniz www.uzaktanpt.com ‘ a girmeyi unutmayın.

-

Demekki neymiş oruç tutarken kas kaybı yaşamıyormuşuz. Aksine vücudunuzda bulunan fazla yağlarınızı yakarak daha fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ve eğer sağlıklı beslenirseniz de kas olarak gelişim sağlayabilirsiniz.

-

Evet arkadaşlar bir videonun daha sonuna geldik ilerleyen zamanlarda oruç tutarken kas gelişimi için ve yağ yakımı için beslenme , antrenman vs gibi konulara değineceğiz. Eğer bu videolardan haberdar olmak istiyorsanız hemen kanalıma abone olabilir ve video attığımda bildirim almak istersenizde zil butonuna tıklayarak videolardan haberdar olabilirsiniz.
-

Eğer kafanıza takılan sorular var ise www.fitcevap.com ‘a girip soru sor bölümünden sorularınızı iletebilir yada yorum kısmına sorularınızı bırakabilirsiniz.
-

Esselamu aleyküm ve rahmetullah.

 

Bu makale 277 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.