STEROİD NEDİR YARARLARI VE ZARARLARI NELERDİR FULL DETAYLI

STEROİD NEDİR YARARLARI VE ZARARLARI NELERDİR FULL DETAYLI

 

Steroid nedir ? Yararları ve zararları nelerdir ?

 

Selamun aleyküm fit cevap.com takipçileri ben özgür mustafa geldeç, bugünkü videomuzda sizlere steroid nedir yararları ve zararları nelerdir sorularının cevabını vereceğim inşallah.Ayrıca arkadaşlar videolara yapmış olduğunuz beğenilere göre o tarz videolar çekmeye özen gösteriyorum. Eğer steroidlerle alakalı videolar gelmesini istiyorsanız beğen butonuna basmayı unutmayın. Zira bundan sonraki konularda steroid kullanımı nasıl olmalı hangi şartlarda kullanılmalı nelere dikkat edilmeli gibi bir çok önemli konuya yer vereceğim. O yüzden eğer bu konular ile alakalı videolar gelmesini istiyorsanız beğen butonuna basmayı unutmayın.

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar eğer gittiğiniz salondaki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa ve daha profesyonel bir şekilde antrenman yapmak istiyorsanız www.uzaktanpt.com  ‘ a girip detayları inceleyebilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza arkadaşlar , öncelikle steroid nedir bunun cevabını verelim. Steroid halk arasındaki kullanımı itibari ile en çok vücut geliştirme sporunda yaygın olan kasların güçlenmesini ve büyümesini sağlayan ampul yada tablet formunda kullanılan kimyasal maddelerdir.

Steroidlerin tarihsel anlamdaki kullanım alanları ilk olarak savaş zamanlarında askerlerin güçlü ve dayanıklı olabilmesi zor şartlar altında hayatta kalabilmeleri için 19 ve 20. Yüzyılları arasında yaklaşık olarak 1920 li 30 lu yıllarda savaş dönemlerinde ortaya çıkmıştır. Tabiki bu sürenin dahada eskilerinde steroid adı verilmeyen ama steroidsel işlev gören maddelerde elbetteki vardır. Bunları tam net olarak bilemiyoruz.

Steroidlerin yararlarına gelecek olursak arkadaşlar , hızlı kas gelişimi sağlar , ileri seviye dayanıklılık ve güç anlamında performans artışı sağlar , ve dolaylı yollar ile yağ yakımını gerçekleştirir , ayrıca kasların daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayarak dinlenme sürelerini kısaltmış olur böylece daha çok antrenman yapabilme şansınız olur , bunun yanında bir çok farklı spor dalında yararlarıda mevcuttur. Ama genel anlamda bakacak olursak vücut geliştirme anlamında bizim için yararları bu kadardır.

Steroidlerin zararlarına bakacak olursak eğer arkadaşlar , en önemli zaralarının başında kalp kaslarında ve damarlardaki zorlanma nedeniyle ani kalp krizi riski vardır, bu kimyasal maddeler için en önemli diğer organ karaciğer olduğundan dolayı inanılmaz derecede fazla yük bindirerek karaciğer yetmezliğine sebep olabilir , 3. Olarak kalp de ritim bozukluğuna sebebiyet verir. 4 böbrek yetmezliğine sebebiyet verir 5- psikolojik olarak kişi bir süre sonra kendini kötü hissetmeye başlar 6- bilinen en önemli kanser olarak prostat kanserine yol açar, bunun yanında diğer kanser risklerini üst seviyeye çıkarır 7- kadınlarda erkeksi , erkeklerde de kadınsı özelliklerin oluşmasına neden olur 8- testislerin büyümesine rağmen sperm sayısının azalmasıyla bazı durumlarda geçici bazı durumlarda ise kalıcı kısırlığa neden olur 9- Sarılık hastalığına sebebiyet verir , 10 – vücut normal kapasitesinin üzerine çıktığından dolayı kas eklem sisteminde sakatlanmalara neden olur  11- saç dökülmesi ve kelliğe neden olur 12 – mide ve sindirim sisteminde problemler yaşarsınız 13 – yüksek tansiyon ve kalp büyümesine neden olur ve daha saymadığımız onlarca zararı mevcuttur.

Evet arkadaşlar görüldüğü üzere yaralarının yanında zararlarıda inanılmaz derecede fazla , şimdi içinizden bazı arkadaşlar şunu diyebilir , yahu hocam sallama o zaman bu kadar adam nasıl hayatta , hepsinin ölmesi lazımdı diyebilirler.

Yapılan araştırmalara göre sağlıklı bir şekilde yaşamaya gayret gösteren bir insan ortalama olarak 70 yaşın üstüne çıkabiliyor. Bunun yanında steroid kullanmayan ama sağlıksız yaşayan bir insan ortalama 50 yaşının üstünü görebiliyorken steroid kullanan kişilerin çoğu 50 yaşını göremeden vefaat edebiliyorlar. Bununla alakalı yüzlerce örnek kişi sayabiliriz. Bu tabi kullanmış oldukları dozlarlada alakalı bir durumdur.

Bu saymış olduğumuz zararların bazen hepsi bazen bir kaçı bazende sadece bir tanesine rastlayabiliyorsunuz , ayrıca bu zararlar sizde bazen hemen ortaya çıkarken bazende yıllar sonra ortaya çıkabiliyor. Ama şunu unutmayın bu zararlar eninde sonunda ortaya çıkıyor. Yani sizin bundan kurtuluşunuz yok. Tabi buda kullanmış olduğunuz dozlarla alakalı bir durum.

Evet arkadaşlar bu videoda sizlere steroid nedir , yararları ve zararları nelerdir sorularının cevaplarını verdim. Bu videoya gelen beğeni sayısına göre steroidler hangi durumlarda kullanılmalıdır ? Bir kür yapsak bıraksak zararları neler olur ? Steroid kullanımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Ben steroid kullandığımda ne gibi yan etkiler yaşadım ? Yakın çevremdeki insanlarda ne gibi rahatsızlıklar gördüm?  gibi steroidlerle alakalı olarak bir çok konuya değineceğim. O yüzden videoyu beğenip kanala abone olmayı ve yorum atmayı ihmal etmeyin.

Ayrıca benimle çalışan kişilerin değişimlerine göz atmak istiyorsanız www.uzaktanpt.com ‘ a girip detayları incelemeyi unutmayın. Esselamu aleyküm ve rahmetullah.

-

-

-

-

-

Bu makale 817 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.