STEROİD NE ZAMAN KULLANILIR ?

STEROİD NE ZAMAN KULLANILIR ?

 

Steroid Hangi Durumlarda Kullanılır ?

 

Selamun aleyküm fit cevap .com takipçileri ben özgür mustafa geldeç bugün sizlere steroidler hangi durumlarda kullanılır sorusunun cevabını vereceğim, arkadaşlar öncedende dediğim gibi steroidler ile alakalı konuları eğer çok merak ediyorsanız bu videoyu beğenmeyi ve yorum atmayı unutmayın. Beğeni sayısına bakınca sizin hangi konuları daha çok merak ettiğinizi anlamış oluyorum ve yorumlarda ki soruları ona göre sıraya alıyorum.

Konumuza geçmeden önce arkadaşlar eğer gittiğiniz salondaki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa ve daha profesyonel bir şekilde çalışmak istiyorsanız www.uzaktanpt.com’ a girerek detayları inceleyebilirsiniz.

Şimdi konumuza gelecek olursak arkadaşlar , steroidlerin yararlarını ve zararlarını bundan önceki videomda bahsetmiştim, o videodan sonra bir çok kişi kullanıp kullanmama arasında tereddütte kalmışlar ve birkaç yorum atmışlar, işte bu kafanızdaki soru işaretlerini bu video silip süpürecek inşallah.

Öncelikle daha önce steroid kullanmış ve pişman olmuş birisi olarak sizlere elbetteki steroid kullanmayı tavsiye etmeyeceğim. Ama inanın bana sizlere her zaman dürüst olduğum gibi bu videoda da dürüst olup doğruları sizlerle paylaşacağım. Bundan sonra karar sizin olacak sonuç olarak vücut sizin vücudunuz istediğinizi yaparsınız orası size kalmış bir durum.

Fakat bu diyeceklerimi unutmayın. İlk önce steroid kullanım alanlarına baktığımız zaman 1-savaş durumlarında askerlerin güçlü ve dayanıklı kalması amaçlanmıştır. 2. olarak ise vücut geliştirmede hızlı kas inşaa etme amaçlı kullanılmaktadır.

Savaş durumuna baktığımız zaman bir tarafta ölüm var bir tarafta steroid kullanıp güçlü ve dayanıklık kalmak var. Yani bizim risk faktörümüz 2 tane. Birisi ölüm diğeri ise bazı zararlar. Bu durumda elbette bir çok kişi ölmek yerine o zararları göze alıp daha güçlü ve dayanıklı olmayı tercih edecektir.

Aynı şekilde bu risk faktörlerini sizde yapmalısınız. Örneğin eğer bu videoyu izliyorsanız ve steroid kullanmayı düşünüyorsanız kendinize şunu sorun. Bu steroidi ne için kullanacağım ?

Aslında cevaplar basit , 1- yarışmaya hazırlanmak için 2- dergi vs teklif aldıysanız 3- dizi filmlerden teklif aldıysanız 4- sırf kızlara hava atmak için 5- vücudunuzu çok seviyorsanuz ve çok iyi olmasını istiyorsanız 6- hırsınıza yenik düşüp onu bunu şunu geçebilmek için.

Şimdi bu maddelere bakarak risk faktörlerini değerlendirelim.

Arkadaşlar bakın bu saydıklarımın içinde hiçbir şekilde ölüm tehlikesi vs yok. Yani sırf dünyevi işler için sağlığınızı riske atma durumunuz mevcut. Bir yarışmaya katılıyorsunuz herhangi bir maddi kazanç elde edemiyorsunuz ama dünya kadar para harcıyorsunuz ve sağlığınızı riske atıyorsunuz ? Sizce değer mi ? eğer değer diyorsanız sizin bileceğiniz iş. Ama bence kesinlikle değmez.Bunları yaşayan bir insan olarak diyorum bunu.

Bakın onlarca arkadaşım dünya şampiyonu Avrupa şampiyonu oldular ve bu adamlar maaşlarını yatırdılar bu illete , bazıları evlerini arabalarını sattılar , çocuklarının rızkını steroide yatırdılar, şampiyon oldularmı evet oldular peki hangisi ne kadar hatırlandı ? 1 ay 2 ay bilemediniz 1 sene . Arkadaşlar vücut geliştirme sektöründe yarışmaya girdiğinizde ister türkiye şampiyonu olun ister dünya farketmez Hamdullah Aykutlu gibi bir kariyere ulaşamadığınız müddetçe unutulup gideceksiniz, unutulmamak için sürekli yarışmalara katılmaya çalışacaksınız ve bu illet sizi daha çok yiyip bitirecek ,sadece kariyerinizde yapmış olduğunuz başarılar kalacak.Ki bu kariyere ulaşabilmeniz için sizin milyonlar harcamanız gerekir. Sponsorlarınız varsa eyvallah ama birde oda yoksa ki türkiyede bu çok zor zaten , o zaman yandınız. Benim tanıdığım o kadar şampiyon dünya kadar para harcayıp o paraların karşılığını alamadan yaşamlarını sürdürmeye devam ediyorlar. Yani siz şunu düşünmeyin yarışmaya girdik oooo şimdi türkiye tanıdı bizi gelsin paralar vs yok öyle bir şey arkadaşlar. Bu işte en önemli şey kendi vücudundan ziyade öğrencilerinin vücududur.

İyi bir antrenör olabilmek yada bu işten para kazanabilmek için yarışma yapmak zorunda değilsiniz. Eğer ki bilginiz iyi ise ve insanların vücutlarını değiştirebiliyorsanız olay bitmiştir. Vücudunuz olsada olmasada farketmez. Unutmayın bilgi kaslarda değil beyindedir…

İkinci olarak dergilerde dizilerde yada filmlerde teklif aldınız vs. Eğerki bu teklifler çok ama çok yüksek meblada paralar değilse neden sağlığınızı riske atasınız ? Hani normalde hiçbir şekilde riske atmayın diyeceğim tabiki ama en azından yapacaksanızda ciddi paralar gelmicekse yapmayın demeye getiriyorum J Ayrıca dizilerde filmlerde oynayacak kadar vücudu naturalda yaparsınız zaten.

Üçüncü olarak kızlara hava atmak vs , arkadaşlar bunu cevaplamıyorum bile daha önce zaten açıklamıştım.

Dördüncü olarak vücudunuzu çok seviyorsanız , zaten kullanmayın arkadaşlar , iyi bir vücut illaki steroidden geçmiyor gayet fit bir vücuda ulaşabilir ve sağlıklı kalabilirsiniz bu sizin elinizde. Yani vücudunuz bir yere kadar geldi ve artık ilerlemiyor ve siz bu noktada steroid kullanmayı düşünebilirsiniz bunu anlayabilirim ama yinede kullanmamanız sizin için daha iyidir.

Şimdi buraya kadar olan bölümde ne gibi durumlarda kullanılıyor bunlara baktık ve riskleri gözden geçirdik. Peki ya örneğin bir kür yapsak yani ortalama 10 12 haftalık bir kür yapıp vücudun  bir kademe ilerlemesini sağlasak ve bıraksak bir daha kullanmasak olur mu ? Bu açıdan bakıldığı zaman , bu olay biraz mantıklı gelebilir fakat şöyle bir durum söz konusu arkadaşlar , insanoğlu aç gözlüdür sürekli fazlasını ister nefsinize söz geçiremeyebilirsiniz , steroid kullanımı psikolojik bir bağımlılıktır bununla alakalı ciddi bir video yapacağım onu izlersiniz. Fakat eğer ki hocam yok ya ben 1 kere yaparım bir daha yapmam diyorsanız elbetteki bu zararları en aza indirmiş olursunuz. Yani yarışmaya hazırlanan bir sporcu 3 4 kür yapıyorken siz 1 kür yapıp bir daha yapmazsanız elbetteki diğerine nazaran daha az zarar görmüş olacaksınız. Fakat şunuda unutmayın 1 kür yapınca öyle birden yeşil dev gibi olmuyorsunuz , yani kendinizi kaptırmayın. O yüzden bence vücudunuzun sınırlarını yeterince doğal yollarla zorladıktan sonra eğer tıkanıp kaldıysa steroid ile onu açmaya çalışmayın. Çünkü bazı zararları bazı kişilerde seneler sonra ortaya çıkabiliyorken bazıları tek bir kür ile bile ortaya çıkabilir. O yüzden bana kalırsa pek bulaşmayın. Bununla alakalı ilerleyen videolarımda benim başıma gelen ve bazı tanıdıklarımın ilk kürde başlarına gelenleri sizlere anlatacağım. Bunlar benim size naçizane tavsiyemdir. Dediğim gibi yapıp yapmamak size kalmış bir durum.

Ayrıca Birisi gelse size deseki eğer steroid kullanırsan 50 yıl yaşarsın , kullanmazsan 70 yıl yaşarsın dese. Hangisini tercih edersiniz ? Belki şu anda genç arkadaşlarımız “50 yıl o vücutla yaşasam daha ne abi” diyor olabilirler. Ama bu sizin şu anki aklınızla düşündüğünüz her 10 senede bir hayata bakış açınız değişiyor arkadaşlar. 20 yaşında düşündükleriniz ile 30 yaşında düşündükleriniz bir olmuyor. O yüzden size benden hoca tavsiyesi değil abi tavsiyesi , steroid vs gibi kimyasallara hiç bulaşmayın. Sağlıklı spor dolu uzun ömürlü bir hayat yaşayın inanın bana kazanan siz olacaksınız…

Bu videodan çıkan sonuç kısaca asla durum ne olursa olsun steroid kullanmayın. Eğer kullanacaksanızda en fazla dediğim gibi tek bir kür yapıp vücudu bir kademe ilerletip nefsinizi kontrol edip dahada fazla ilerlemek için steroide tekrar bulaşmayın. Eğer kullanacaksanız en fazla bunu yapın. Ama yarışma gibi platformlara girmek için kullanmayın çünkü buralara girdiğinizde hırsınıza %90 yenik düşeceksiniz ordaki ortam vs derken podyumdan indiğiniz an diyeceğiniz tek cümle şu. Birdahaki yarışmada şampiyon olmam lazım. Zaten bu cümleyi dedikten sonra ardı arkası kesilmeyen bir steroid kürlerine girmiş olacaksınız. O yüzden asla ve asla önermiyorum arkadaşlar.

Evet arkadaşlar bundan sonraki videolarımızda, steroid psikolojik bir bağımlılıktır videosu gelecek ve daha sonrada steroidle alakalı diğer merak ettiğiniz konular gelecek. Videoları beğenmeyi kanala abone olmayı ve yorum atmayı unutmayınız.

Ayrıca eğer gittiğiniz salondaki hocanız sizinle ilgilenmiyorsa www.uzaktanpt.com’a girerek detayları inceleyebilirsiniz. Esselamu aleyküm ve rahmetullah

-

-

-

-

 

Bu makale 753 defa okunmuştur.
VİDEOLARIM
ÖZGÜR MUSTAFA GELDEÇ KİMDİR?

2. Kademe Fitness Antrenörü Olan ve sayısız fitness semineri ve kurslarına katılan , Türkiyeyi uzaktan pt sistemi ile tanıştıran ve 10 Yılın üzerinde fitness antrenörlük ve uzaktan pt kariyeri olan Özgür Mustafa Geldeç , Celal Bayar Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mezunu. Ayrıca 2011 yılında dünyaca ünlü Men’s Health dergisi eylül sayısında kazananlar kulübü sayfasında yer aldı.
› devamını oku

FACEBOOK
Özgür Mustafa GELDEÇ © 2007 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.